Лион

(Видео) Студентот што фрли јајце во главата на Макрон заврши на психијатар

Деветнаесетгодишниот студент кој во понеделникот го погоди францускиот претседател Емануел Макрон со јајце е префрлен во психијатриска установа, соопштија денес од тамошното правосудство. Тој го …

(Видео) Студентот што фрли јајце во главата на Макрон заврши на психијатар Прочитај повеќе »

Напаѓачот на свештеникот во Лион е пуштен на слобода

Француската полиција го пушти на слобода главниот осомничен за нападот на свештеникот на Грчката православна црква и ја прошири потрагата по вооружениот маж кој го …

Напаѓачот на свештеникот во Лион е пуштен на слобода Прочитај повеќе »

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал

Деветгодишниот Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера сними спот за кампањата „Еднакви на терен“ на УЕФА. Спотот се снимаше во Лион, Франција, …

Јане сними спот за УЕФА со Фиго и Абидал Прочитај повеќе »

Scroll to Top