липа

Албанската пејача Липа ја честиташе 10-годишнината од самопрогласувањето на Косово

Младата пејачка со албанско потекло Дуа Липа (22), чии родители се од Косово, објавила на својот инстаграм-профил фотографија со која ја честиташе 10-годишнината од самопрогласувањето …

Албанската пејача Липа ја честиташе 10-годишнината од самопрогласувањето на Косово Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“

Младата британска ѕвезда со потекло од Косово, Дуа Липа штотуку го претстави своето ново видео за песната „New Rules“, која воедно е седми сингл од нејзиниот неодамна објавен …

(ВИДЕО) Британската ѕвезда со косовско потекло Дуа Липа има „Нови правила“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top