Најпознатите „јутјубери“ боксуваа во рингот во Манчестер шест рунди

Боксерскиот меч кој на 25 август го организираа „јутјуберите“ Олајдеј „Кси” Олатунџи и Логан Пол, заврши нерешено по одиграни шест рунди. Британецот КСИ кој на …

Најпознатите „јутјубери“ боксуваа во рингот во Манчестер шест рунди Прочитај повеќе »