Лох Нес

Ловци на чудовиштето од Лох Нес тврдат дека го виделе во езерото во Шкотска

Туристичкиот водич Роналд Мекензи вели дека на неговото неодамнешното крстарење со својот брод успеал со неговата соларна опрема да го сними мистериозното чудовиште од Лох …

Ловци на чудовиштето од Лох Нес тврдат дека го виделе во езерото во Шкотска Прочитај повеќе »

(Фото) Чудовиштето од Лох Нес постои, заговорниците споделуваат фотографија од Неси

Приказните за чудовиштето од Лох Нес се стари повеќе од 1500 години. Многумина со децении тврдат дека го виделе необичното суштество, но, сепак, немаат конкретен …

(Фото) Чудовиштето од Лох Нес постои, заговорниците споделуваат фотографија од Неси Прочитај повеќе »

Не постои чудовиштето Неси од Лох Нес, за научниците тоа е голема јагула

Научникот и професор Нил Гемел од Универзитетот „Отаго“ од Нов Зеланд, вели дека ја открил мистеријата за чудовиштето од Лох Нес. Гемел вели дека по …

Не постои чудовиштето Неси од Лох Нес, за научниците тоа е голема јагула Прочитај повеќе »

Се одгатнува мистеријата за чудовиштето од Лох Нес – со ДНК ќе се открие што живее во езерото

Тим на научници од разни краеви од светот се собраа на едно место, за да ги анализираат ДНК примероците од езерото Лох Нес во Шкотска, …

Се одгатнува мистеријата за чудовиштето од Лох Нес – со ДНК ќе се открие што живее во езерото Прочитај повеќе »

Британскиот и шкотскиот музеј водат војна за чудовиштето од Лох Нес

Британската влада го има откриено чудовиштето од Лох Нес, но ја крие вистината од јавноста, пишува express.co.uk пренесувајќи дел од конспирациите на некои теоретичари на заговор. …

Британскиот и шкотскиот музеј водат војна за чудовиштето од Лох Нес Прочитај повеќе »

Ларија со нејзината баба ја решиле мистеријата за чудовиштето од Лох Нес

Осумгодишната Ларија и нејзината баба Марија веруваат дека конечно имаат доказ дека некакво чудовиште живее во длабочите на езерото Лох Нес. Ларија снимила видео додека …

Ларија со нејзината баба ја решиле мистеријата за чудовиштето од Лох Нес Прочитај повеќе »

Освоил 140.000 евра во квизот „Милионер“, а одговорот бил местото каде што ја загубил ногата

Натпреварувачот Гарет Кендал ги воодушеви сите кога во квизот „Кој сака да стане милионер?“ освоил 125 илјади фунти одговарајќи точно на прашањето каде се наоѓа …

Освоил 140.000 евра во квизот „Милионер“, а одговорот бил местото каде што ја загубил ногата Прочитај повеќе »

Конечно откриена вистината за чудовиштето од Лох Нес

Нема човек на планетата кој сеуште нема слушнато за една од најголемите светски мистерии, чудовиштето од шкотското езеро Лох Нес. Илјадници истражувачи и авантуристи се …

Конечно откриена вистината за чудовиштето од Лох Нес Прочитај повеќе »

Scroll to Top