локација

Ескобар скрил милијарди долари и го убил секој што знаел за тајната локација

Во бајките за мали деца богатството обично се закопувало на некој пуст остров. Но, во Калифорнија закопани биле повеќе пари и злато отколку што некој …

Ескобар скрил милијарди долари и го убил секој што знаел за тајната локација Прочитај повеќе »

ВИДЕО: Туристите безобразно го окупираа тајниот рај на Швајцарија

Едно тивко село во Швајцарија одеднаш стана вистинска туристичка атракција која секој сака да ја посети. Планинското место Лавертеко во швајцарскиот кантон Тичино, се прослави …

ВИДЕО: Туристите безобразно го окупираа тајниот рај на Швајцарија Прочитај повеќе »

Scroll to Top