Лоренс

Џенифер Лоренс открива зошто е без средно школо

Добитничката на Оскар, Џенифер Лоренс, призна дека „никогаш не се чувствувала претерано паметно“ и дека имала потешкотии со учењето. „Но, кога и да читав некое …

Џенифер Лоренс открива зошто е без средно школо Прочитај повеќе »

Џенифер Лоренс прошета на црвениот тепих на доделувањето на наградите БАФТА

Во Лондон во неделата, 18 февруари, се одржа 71. доделување на наградите на Британската академија за филмската и телевизиската уметност – БАФТА. На црвениот тепих …

Џенифер Лоренс прошета на црвениот тепих на доделувањето на наградите БАФТА Прочитај повеќе »

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија

Американскиот претседател Доналд Трамп лажел кога кажал дека добил попуст од милион долари на вереничкиот прстен кој во 2005 година го купил за сопругата Меланија. …

Трамп излажал за тоа колку платил за вереничкиот прстен за Меланија Прочитај повеќе »

Scroll to Top