Лос Анџелес Лејкерс

Шекил О’нил тврди дека Земјата е рамна: Летав од Сад до Австралија и не се превртев

Легендарниот кошаркар на Лос Анџелес Лејкерс, Шекил О’нил повторно го повтори својот став кој го има за формата на Земјата. Во поткастот „Кајли и Џеки …

Шекил О’нил тврди дека Земјата е рамна: Летав од Сад до Австралија и не се превртев Прочитај повеќе »

Браќата на Јокиќ го поздравија Џек Никлсон по поразот на Лејкерси

Постарите браќа на НБА ѕвездата Никола Јокиќ, Немања и Страхиња, се сретнаа со холивудскиот актер Џек Николсон по поразот на Лејкерси од Денвер. Српскиот кошаркар …

Браќата на Јокиќ го поздравија Џек Никлсон по поразот на Лејкерси Прочитај повеќе »

Џек Николсон по година дена се појави во јавност, навиваше на трибините за Лејкерси

Американскиот глумец по година дена е виден во јавноста. Тој се појави на натпреварот на Лос Анџелес Лејкерс во Лос Анџелес. Николсон натпреварот го следеше …

Џек Николсон по година дена се појави во јавност, навиваше на трибините за Лејкерси Прочитај повеќе »

Шекил О’нил за Денис Родман: Беше најлош соиграч и не сакаше да се тушира по мечевите

Легендарниот американски кошаркар Шекил О’нил речиси две децении играше во НБА-лигата и во тој период вели дека имал еден куп искуства со стотина играчи со …

Шекил О’нил за Денис Родман: Беше најлош соиграч и не сакаше да се тушира по мечевите Прочитај повеќе »

Леброн Џејмс со најмногу постигнати кошеви во историјата на НБА

НБА играчот на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс влезе во историјата како најдобар стрелец со најмногу постигнати кошеви. Со неговите 44.152 коша, тој го надмина …

Леброн Џејмс со најмногу постигнати кошеви во историјата на НБА Прочитај повеќе »

(Видео) Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс, титулата му ја посветија на Коби Брајант

Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс се новите шампиони во НБА лигата. Тие титулата му ја посветија на својот соиграч Коби Брајант, кој годинава трагично го …

(Видео) Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс, титулата му ја посветија на Коби Брајант Прочитај повеќе »

Scroll to Top