љубљана

Градоначалникот на Љубљана венчаше две истополови двојки, а ќе биде матичар и на трета

Актуелниот градоначалник на Љубљана, Зоран Јанковиќ, стана омилен градоначалник на Европа. Тој во ноември се подготвува по петти пат да влезе во трката за градоначалник …

Градоначалникот на Љубљана венчаше две истополови двојки, а ќе биде матичар и на трета Прочитај повеќе »

(Видео) Протести против ковид-мерките во Љубљана – кога почнаа да фрлаат запалени факли, полицијата со солзавец и водни топови ги растера антиваксерите

Полицијата во Словенија со солзавец и водени топови синоќа успеа да растера дел од собраните антиваксери пред Собранието во Љубљана. Голем број на луѓе во …

(Видео) Протести против ковид-мерките во Љубљана – кога почнаа да фрлаат запалени факли, полицијата со солзавец и водни топови ги растера антиваксерите Прочитај повеќе »

Со модринки на лицето Билја Крстиќ одржа концерт во Љубљана

Популарната српска пејачка Билја Крстиќ два дена пред големиот концерт во Љубљана, имала незгода, кога паднала среде подземен тунел во Белград. Со модринки по колената …

Со модринки на лицето Билја Крстиќ одржа концерт во Љубљана Прочитај повеќе »

Scroll to Top