Магдалена

(Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше

Поп-ѕвездата Тоше Проески, кој загина пред 10 години, во Хрватска, често ги пееше најпознатите хитови од Балканот. Меѓу нив и безвременската „Магдалена“ на Оливер Драгојевиќ. …

(Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше Прочитај повеќе »

Антониа наскоро со видео-спот за песната „Слаба страна“

Деновиве пејачката Антониа Гиговска го најави излегувањето на нејзиниот видеоспот, од најновата песна „Слаба страна“. Како автори на песната се потпишуваат Лазар и Магдалена Цветовски, додека режисерската …

Антониа наскоро со видео-спот за песната „Слаба страна“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top