Мејс

(ФОТО) Сара Мејс го покажа „невестинскиот фустан“

Неодамна Сара Мејс откри кога ќе се случи долгоочекуваната свадба со саканиот Димитар Атанасовски. На 5-ти август ќе ја правиме венчавката во црква, лани на …

(ФОТО) Сара Мејс го покажа „невестинскиот фустан“ Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна?

Македонската поп пејачка Сара Мејс се повеќе актуелна во јавноста и медиумите. Што заради музиката и честите промени на имиџот, што заради врската и објавата …

(ВИДЕО) По вереничкиот прстен Сара Мејс доби и песна – Ама дали и се допадна? Прочитај повеќе »

(ФОТО) Тој е нејзината слаба точка: Запознајте го братот на Сара Мејс!

Сара Мејс има 25 години, успешна кариера, емотивна врска со Димитар Атанасовски, но и една слаба точка. Станува збор за нејзиниот помал брат Петар. Светлоокото …

(ФОТО) Тој е нејзината слаба точка: Запознајте го братот на Сара Мејс! Прочитај повеќе »