невини

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија

Американската војска усмртила најмалку 45 недолжни цивили во Сирија по спроведените воздушни напади кои беа насочени кон, како што тие велат, al-Touse’eiyah во градот Ал-Рака. …

Американската војска уби 45 невини цивили во Сирија Прочитај повеќе »

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили

Руските портали денеска објавија дека две лица се повредени за време на воената вежба „Запад 2017“ кога  хеликоптер по грешка испали ракети кон паркирани возила. …

Руски хеликоптер испали ракети кон паркирани возила – Повредени невини цивили Прочитај повеќе »

Scroll to Top