Ѕвездата на „Дизни“ Никита Перл Валигва почина од тумор на мозокот

Младата ѕвезда на „Дизни“ Никита Перл Валигва, почина во саботата на 16 години од тумор на мозокот, пренесуваат светските медиуми. Младата актерка почина вечерта во …

Ѕвездата на „Дизни“ Никита Перл Валигва почина од тумор на мозокот Прочитај повеќе »