Никола Малбаша

Раста ја дели ќелијата со поранешен фудбалер на „Партизан“, кој е осомничен за убиство

Раперот Стефан Ѓуриќ – Раста затворската ќелија ја дели со Никола Малбаша, поранешниот фудбалер на „Партизан“, кој се сомничи за обид за убиство, пренесуваат српските …

Раста ја дели ќелијата со поранешен фудбалер на „Партизан“, кој е осомничен за убиство Прочитај повеќе »

Уапсен поранешен фудбалер на „Партизан“ за обид за убиство

Полицијата во Србија го уапси поранешниот фудбалер на „Партизан“, Никола Малбаша, поради сомнение дека пред десет дена во Земун, со нож во повеќе наврати го …

Уапсен поранешен фудбалер на „Партизан“ за обид за убиство Прочитај повеќе »

Scroll to Top