Кошаркар од Црна Гора донирал 500.000 евра за лекување болно дете

Најдобриот играч на Барселона и поранешен кошаркар на Реал Мадрид, Чикаго Булс, Њу Орлеанс и Милвоки Бакс, Никола Миротиќ донирал 500.000 евра за лекување на …

Кошаркар од Црна Гора донирал 500.000 евра за лекување болно дете Прочитај повеќе »