Нил

(Фото) Најдобрите фотографии на Земјата снимени од вселената во 2020 година

НАСА ги објави 20-те најдобри фотографии снимени во 2020 година од астронаутите кои живеат во Меѓународната вселенска станица (ИСС). Од Американската вселенска агенција во ноември …

(Фото) Најдобрите фотографии на Земјата снимени од вселената во 2020 година Прочитај повеќе »

Нова жртва на селфи, турист се удави во реката Нил

Турист од Саудиска Арабија загинал во обид да направи селфи на брегот на Нил во Уганда. Тамошните власти велат дека туристот додека се снимал, случајно …

Нова жртва на селфи, турист се удави во реката Нил Прочитај повеќе »

Од музеј украдена златна копија на модулот, со кој астронаутот Нил Армстронг слета на Месечината

Ретка златна копија на модулот, со кој во 1969 година американскиот астронаут Нил Армстронг слета на Месечината, е украдена од „Нил Армстронг Музејот на воздухопловство …

Од музеј украдена златна копија на модулот, со кој астронаутот Нил Армстронг слета на Месечината Прочитај повеќе »

Scroll to Top