Нина Радовановиќ победи на турнир во бокс во Загреб

Српската боксерка Нина Радовановиќ, победи на меѓународнот „Гранд прикс“ турнир во Загреб. Таа во финалето беше подобра од Николина Чачиќ од Хрватска, а претходно во …

Нина Радовановиќ победи на турнир во бокс во Загреб Прочитај повеќе »