НЛО

Русите 45 пати пукале на НЛО, а откако им загинале два пилоти се откажале од страв од одмазда

Руските борбени авиони целеле, бркале, па дури и пукале во НЛО најмалку 45 пати од 1993 година. Ова го покажале доверливите руски документи што ги …

Русите 45 пати пукале на НЛО, а откако им загинале два пилоти се откажале од страв од одмазда Прочитај повеќе »

Тројца американски пилоти сведочea под заклетва дека виделе НЛО

Тројца високи ветерани од воздухопловните сили и разузнавачите сведочea под заклетва дека биле во контакт и имале средба од прва рака со НЛО на првото …

Тројца американски пилоти сведочea под заклетва дека виделе НЛО Прочитај повеќе »

Американски конгресмен ги обвини САД дека ја кријат вистината за НЛО и дека ако сакале вонземјаните можеле да не претворат во јаглен

Републиканскиот конгресмен од Тенеси, Тим Баркет, ги обвини САД дека ја кријат вистината за НЛО. Баркет кој е  член на Комитетот на Претставничкиот дом на …

Американски конгресмен ги обвини САД дека ја кријат вистината за НЛО и дека ако сакале вонземјаните можеле да не претворат во јаглен Прочитај повеќе »

(Фото) НЛО ги исплаши гледачите на аеромитинг во Британија

Во југозападниот дел на Англија, неодамна се одржа аеромитнг на кој некои од публиката успеаја да снимат неидентификуван предмет кој летал меѓу борбените авиони. Фотографиите …

(Фото) НЛО ги исплаши гледачите на аеромитинг во Британија Прочитај повеќе »

(Видео) Семејство од САД тврди дека во дворот им паднало НЛО: ги видовме остатоците и до него имаше суштество високо 2,5 метри

Полицијата во Лас Вегас објави видео на кое нивните полицајци реагираат на повикот од семејството кое кажало дека НЛО паднало во нивниот двор. Семејство се …

(Видео) Семејство од САД тврди дека во дворот им паднало НЛО: ги видовме остатоците и до него имаше суштество високо 2,5 метри Прочитај повеќе »

(Видео) Американски војник знае каде се наоѓаат телата на вонземјаните

Пензиониран подофицер на американската морнарица тврди дека има повеќе информации за дестинацијата на НЛО во Авганистан, но не може да открие затоа што може да …

(Видео) Американски војник знае каде се наоѓаат телата на вонземјаните Прочитај повеќе »

Американската војска забележа НЛО над Хаваи

Американската војска забележа неидентификуван објект над небото на Хаваи. Како што пренесоа тројца неименувани официјални лица, во тек е следење на мистериозните балони, кои засега …

Американската војска забележа НЛО над Хаваи Прочитај повеќе »

Ги гледавме и по неколку пати во денот, американски пилот раскажува за средба со вонземјани

Поручникот на американската војска Рајан Грејвс, додека ги опишуваше блиските средби кои ги имала неговата ескадрила со мистериозни објекти, повика на поголема свесност за проблемите …

Ги гледавме и по неколку пати во денот, американски пилот раскажува за средба со вонземјани Прочитај повеќе »

Вонземјани ја набљудуваат Земјата од безбедно растојание, велат од Пентагон

Официјални лица на Пентагон во документот кој го објавија минатата недела изјавија дека вонземјаните можеби го посетуваат Сончевиот систем и испраќаат помали сонди за истражување. …

Вонземјани ја набљудуваат Земјата од безбедно растојание, велат од Пентагон Прочитај повеќе »

Астроном објасни дека мистериозните објекти соборени над САД немаат врска со кинескиот шпионски балон

Астрономот Анте Радониќ во гостувањето во телевизијата N1 ги коментираше мистериозните неидентификувани летала кои се појавија на небото над САД и Романија, а кои предизвикаа …

Астроном објасни дека мистериозните објекти соборени над САД немаат врска со кинескиот шпионски балон Прочитај повеќе »

(Видео) И на американските пилоти не им е јасно дали срушиле НЛО, објавена снимка од нивната комуникација

Аудио снимка е објавена од пилотот на американски воен авиони Ф-16, кој го сруши едно од мистериозните летала над езерото Хјурон во САД. На снимката …

(Видео) И на американските пилоти не им е јасно дали срушиле НЛО, објавена снимка од нивната комуникација Прочитај повеќе »

(Видео) Новинари и инженери рекоа дека и Путин го предвидел доаѓањето на вонземјаните

За трите соборени мистериозни објекти во САД, во утринската програма на телевизијата на српски „Курир“ зборуваа Драган Вујичиќ, новинар на „Вечерни новости“ и Горан Маријановиќ, …

(Видео) Новинари и инженери рекоа дека и Путин го предвидел доаѓањето на вонземјаните Прочитај повеќе »

Светски научници работат на протокол за контакт со вонземјани

Веќе 35 години група експерти работат на протокол за контакт со вонземјани. Групата е составена од правници и научници кои работат на чекорите кои треба …

Светски научници работат на протокол за контакт со вонземјани Прочитај повеќе »

(Видео) Од Пентагон нашле остатоци од летало што не е од Земјата

Поранешни официјални лица на Пентагон тврдат дека пронашле остатоци од летала што не се од Земјата. Пентагон и понатаму има тајна единица за истражување на …

(Видео) Од Пентагон нашле остатоци од летало што не е од Земјата Прочитај повеќе »

(Видео) Астрономи тврдат дека виделе НЛО на небото над Украина

Украински астрономи тврдат дека забележале значителен број на неидентификувани летечки објекти НЛО на небото над Украина, пренесе IB Times. Објектите кои американската војска формално ги нарекува …

(Видео) Астрономи тврдат дека виделе НЛО на небото над Украина Прочитај повеќе »

Пентагон призна дека имаат уште снимки од НЛО, но не сакаат да ги објават

Пентагон пред две години ја потврди автентичноста на цела низа фотографии и видеа од неидентификувани летачки објекти што ги сними американската морнарица, а кои излегоа …

Пентагон призна дека имаат уште снимки од НЛО, но не сакаат да ги објават Прочитај повеќе »

Џиновско НЛО застана на патот на масовна соларна бура што се движи кон Земјата

Од НАСА забележале џиновско НЛО како се обидува да застане на патот на масовна соларна бура, која се движи кон Земјата, пренесува ms3.recentzone. Џиновското НЛО било …

Џиновско НЛО застана на патот на масовна соларна бура што се движи кон Земјата Прочитај повеќе »

(Видео) Американски воен пилот имал средба со НЛО

Американската армија често има проблеми со непознати летечки објекти, а последен во низата вакви случаи е инцидентот што се случил на 6 ноември 2018 година. …

(Видео) Американски воен пилот имал средба со НЛО Прочитај повеќе »

Од Пентагон повеќе не сакаат да ја кријат вистината за НЛО

Лицата кои работеле во Пентагон на програмите посветени за истражување на неидентификувани летечки објекти, велат дека јавноста има право да знае за поедини сознанија до …

Од Пентагон повеќе не сакаат да ја кријат вистината за НЛО Прочитај повеќе »

(Видео) Шефот на НАСА за НЛО: Не сме сами во вселената

Директорот на американската вселенска агенција НАСА, Бил Нелсон, го коментираше извештајот на американската национална разузнавачка служба за неидентификувани летечки објекти, па во интервју за „Си-ен-ен“, …

(Видео) Шефот на НАСА за НЛО: Не сме сами во вселената Прочитај повеќе »

Scroll to Top