Нобелова награда за мир

Алексеј Навални номиниран за Нобелова награда за мир

Рускиот опозициски лидер Алелсеј Навални е номиниран за Нобеловата награда за мир, објави денес професорот на Универзитеот „Рурхерс“ во Њу Џерси, Сергеј Ерофеев. Тој изјавил …

Алексеј Навални номиниран за Нобелова награда за мир Прочитај повеќе »

Доналд Трамп предложен за Нобелова награда за мир

Американскиот претседател Доналд Трамп е номиниран за Нобелова награда за мир, пренесе „Фокс њуз“. Него го именуваше Кристијан Тајбринг Џеде, член на норвешкиот парламент. Тибринг …

Доналд Трамп предложен за Нобелова награда за мир Прочитај повеќе »

Scroll to Top