Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани

Холивудскиот-глумец Роберт де Ниро е ко-сопственик на синџирот ресторани „Нобу“. Тој не е фан на американскиот Доналд Трамп и постојано јавно го критикува. „За Трамп …

Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани Прочитај повеќе »