Де Ниро му забрани на Трамп да јаде во неговите ресторани

By

Холивудскиот-глумец Роберт де Ниро е ко-сопственик на синџирот ресторани „Нобу“. Тој не е фан на американскиот Доналд Трамп и постојано јавно го критикува.

„За Трамп нема место во моите ресторани. Ќе биде избркан, ако си дозволи да влезе и да побара маса“, рекол Де Ниро во интерву.

Тој додал дека ако случајно се најдат заедно во некој друг ресторан, тогаш тој ќе си замине, оти не сака да биде во иста соба со Трамп.

Ќе ви се допадне