нострадамус

Нострадамус предвидел дека во 2023 година ќе се случат многу полоши работи од претходната 2022

Францускиот астролог Нострадамус предвидел дека 2023 година ќе биде многу полоша од претходната. Во 2022 година, се случи инвазијата на Украина, инфлацијата и енергетската криза …

Нострадамус предвидел дека во 2023 година ќе се случат многу полоши работи од претходната 2022 Прочитај повеќе »

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам

Најпознатиот пророк во историјата на човештвото, Нострадамус, предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не неговиот постар брат Вилијам. Чарлс Трети стана …

Нострадамус предвидел дека принцот Хари ќе биде крал по Чарлс, а не Вилијам Прочитај повеќе »

Путин го исполни пророштвото на Нострадамус, пророкот предвиде војна во 2022 година

Рускиот претседател Владимир Путин успеа да го исполни пророштвото на познатиот Нострадамус. Познатиот пророк во своите предвидувања предвидел дека во 2022 година ќе се случи …

Путин го исполни пророштвото на Нострадамус, пророкот предвиде војна во 2022 година Прочитај повеќе »

Нострадамус погодил дека коронавирусот ќе се појави во Италија

Најголемиот светски пророк Нострадамус, предвидел дека опасниот вирус, коронавирусот ќе се рашири и низ земјата Италија. Досега од овој вирус, кој се појави во декември …

Нострадамус погодил дека коронавирусот ќе се појави во Италија Прочитај повеќе »

(Видео) Нострадамус го предвидел коронавирусот

Голем број теоретичари тврдат дека писателот од 15 век и голем мистик Нострадамус го предвидел избивањето на коронавирусот или, како што тој го забележал во …

(Видео) Нострадамус го предвидел коронавирусот Прочитај повеќе »

Германски пророк ги предвидел конфликтот меѓу Иран и САД и почетокот на Третата светска војна

Германецот Алојз Ирлмајер, по Нострадамус и баба Ванѓа е третиот човек кој е познат по неговите точни прогнози за иднината. За него се збори дека …

Германски пророк ги предвидел конфликтот меѓу Иран и САД и почетокот на Третата светска војна Прочитај повеќе »

Нострадамус предвидел атентат врз Доналд Трамп во вториот мандат

Голем број теоретичари на заговор сметаат дека во наредниот период големи се шансите да се оствари предвидувањето на најголемиот пророк во историјата Нострадамус и дека …

Нострадамус предвидел атентат врз Доналд Трамп во вториот мандат Прочитај повеќе »

(Видео) Нострадамус го предвидел пожарот на Нотр Дам

Најпознатиот пророк во светската историја, Нострадамус, пред точно 500 години напишал во своите списи за пожарот што ќе се случи во катедралата Нотр Дам во …

(Видео) Нострадамус го предвидел пожарот на Нотр Дам Прочитај повеќе »

Трамп ќе доживее атентат, британски психолог се повикува на Нострадамус

Според британскиот психолог Крејг Хамилтон Паркер, кој е и уредник на интернет-страницата Psyhucs.co.uk, најголемиот пророк на сите времиња Нострадамус предвидел дека за време на вториот …

Трамп ќе доживее атентат, британски психолог се повикува на Нострадамус Прочитај повеќе »

Во 2019 година не чека светски конфликт и доаѓање на нов лидер

Познатиот француски пророк и лекар од 16 век, Нострадамус во својата книга, издадена во милиони примероци, годинава предвдува дека ќе се случи голем светски конфликт …

Во 2019 година не чека светски конфликт и доаѓање на нов лидер Прочитај повеќе »

Црните сценарија на Нострадамус за 2019 година

Најпознатиот пророк на сите времиња, Французинот Нострадамос за наредната 2019 година не дава премногу оптимизам за добра и просперитетна 2019 година. Напротив според неговите пишувања …

Црните сценарија на Нострадамус за 2019 година Прочитај повеќе »

Нострадамус и Баба Ванѓа го добивале знаењето од ист извор

Метафизичкиот запис на сѐ што поминало е познат како акаша и се споменува на повеќе места во Библијата. Акаша претставува еден вид меморија во која …

Нострадамус и Баба Ванѓа го добивале знаењето од ист извор Прочитај повеќе »

Нострадамус предвидел почеток на трета светска војна на Блискиот Исток

Еден од најпознатите ѝ најистакнати пророци, Нострадамус, предвидел дека третата светска војна ќе почне на Блискиот Исток. Во светлото на најновите настани, неговите предвидувања звучат …

Нострадамус предвидел почеток на трета светска војна на Блискиот Исток Прочитај повеќе »

Нè очекува катастрофа, ќе избие војна, а по тоа следува уништување

На денешен ден, 14 декември, роден е големиот француски пророк Мишел де Нотр Дам, познат и како Нострадамус, кој за наредната година предвидел многу турбулентни …

Нè очекува катастрофа, ќе избие војна, а по тоа следува уништување Прочитај повеќе »