Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот

Францускиот скијач Давид Паизон (35) починал од повредите со кои се здобил по падот на спуст тренингот во канадскиот ски центар Накиска, соопшти националниот Сојуз. …

Скијачот Давид Паизон трагично го загуби животот Прочитај повеќе »