Паста карбонара по италијански рецепт

Потребни состојки: 1 пакување тестенини по избор 3 јајца 3 чаши полномасна павлака 300 гр сувомеснато по вкус (шунка, сланина, печеница, чајна) оригано маслиново масло …

Паста карбонара по италијански рецепт Прочитај повеќе »