Паста карбонара по италијански рецепт

By

Потребни состојки:

1 пакување тестенини по избор
3 јајца
3 чаши полномасна павлака
300 гр сувомеснато по вкус (шунка, сланина, печеница, чајна)
оригано
маслиново масло
сол
пармезан
прстофат магоднос

Начин на подготовка:

Во солена вода згответе ги тестенините и додајте малку маслиново масло, потоа добро исцедете ги. Пропржете го сувомеснатото во тава, а во посебен сад измешајте ги павлаката и јајцата. Додајте го прженото месо и посипете го со оригано. Соединете ги тестенините со сосот. Украсете ги со пармезан и исечкан магдонос и послужете ги топли.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Kekkou Kamen anime episode 2 online free at https://animepahe.cc animepahe

WCOStream: Naruto: Shippuden the Movie 2 -Bonds- anime episode Full online free at https://wcostream.cc watch anime online

Code Geass: Hangyaku no Lelouch R2 Special Edition - Zero Requiem (https://animekisa.in/m/X5L5) Episode Full

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Deviantart: https://www.deviantart.com/kissanimemx

Addwish: https://addwish.com/Ohm6a