пол

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес

Барањето на 18-годишната ќерка на Илон Маск за законска промена на името и полот е одобрено, според судските записи, пренеусва „Пипл“. Во средата судијата на …

Ќерката на Илон Маск си ги промени полот и името по одобрубањето од судот во Лос Анџелес Прочитај повеќе »

Се бараат работници за Северниот и Јужниот Пол

Научниот институт „Пол-Емили Виктор“ објави јавен конкурс за 40 работни места во неговите шест бази на Арктикот и Антарктикот. Условот е да знаете француски јазик, …

Се бараат работници за Северниот и Јужниот Пол Прочитај повеќе »

Четиригодишнина од смртта на холивудската ѕвезда Пол Вокер

Пол Вокер и неговиот пријател Роџер Родас загинаа во сообраќајна несреќа во Калифорнија на 30 ноември 2013 година.Ѕвездата од серијалот „Брзи и бесни“ и Родас …

Четиригодишнина од смртта на холивудската ѕвезда Пол Вокер Прочитај повеќе »

Scroll to Top