последен

Квентин Тарантино пред да се пензионира ќе го снима последниот филм во неговата кариера

Квентин Тарантино го подготвува својот последен филм. Филмот ќе биде насловен е „Филмски критичар“  кој ќе биде десетти филм на Тарантино. Филмот би требало Тарантино …

Квентин Тарантино пред да се пензионира ќе го снима последниот филм во неговата кариера Прочитај повеќе »

Во дресот на Вецлар, Миркуловски го игра последниот натпревар во кариерата

Ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски денеска ќе го одигра последниот натпревар во дресот на Вецлар против Минден. По овој натпреват Миркуловски ќе продолжи со тренерака кариера. …

Во дресот на Вецлар, Миркуловски го игра последниот натпревар во кариерата Прочитај повеќе »

На 21 август часовникот „Биг Бен“ ќе згасне – Народот повикан да го слушне за последен пат до 2021 година

Чеканите кои удираа во ѕвоното тешко 13,7 тони секој час во последните 157 години, ќе бидат отстранети, иако ѕвоното и понатаму ќе се слуша по …

На 21 август часовникот „Биг Бен“ ќе згасне – Народот повикан да го слушне за последен пат до 2021 година Прочитај повеќе »

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал

Поминаа речиси 20 години од ноќта на 31 август 1997 година, кога Анри Пол ги возеше принцезата Дајана и нејзиното момче Доди Фајед, како што …

Возачот на белиот фиат последен ја видел принцезата Дајана, а потоа исчезнал Прочитај повеќе »

Scroll to Top