Во дресот на Вецлар, Миркуловски го игра последниот натпревар во кариерата

Ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски денеска ќе го одигра последниот натпревар во дресот на Вецлар против Минден.

По овој натпреват Миркуловски ќе продолжи со тренерака кариера.

Миркуловски поголем дел од неговата кариера ја помина во ракометниот клуб на Металург, па потоа потпиша договор за Хановер, за да кариерата ја заврши во Вецлар.

Минатата недела и ракометарот Кире Лазаров го имаше последниот натпревар во Нант каде беше крунисат како крал.

Scroll to Top