Принц Хари

Принцот Хари во мемоарите ќе открие непознати детали за смртта на принцезата Дајана

Принцот Хари во недела ќе ги објави мемоарите во кои ќе открие непознати детали за смртта на неговата мајка, принцезата Дајана. Хари ќе ја објави …

Принцот Хари во мемоарите ќе открие непознати детали за смртта на принцезата Дајана Прочитај повеќе »

(Видео) Хари како Супермен им честита Божиќ на децата чии родители починале во војна

Принцот Хари во костим на Спајдермен им испрати предновогодишна божиќна порака на децата чии родители починале во војна. Пораката ја испрати преку фондацијата Scotty’s Little …

(Видео) Хари како Супермен им честита Божиќ на децата чии родители починале во војна Прочитај повеќе »

Меган и Хари му се придружија на кралското семејство за да го пречекаат ковчегот на кралицата Елизабета

Војводата и војвотката од Сасекс им се придружија на кралот Чарлс Трети, кралицата Камила, принцот Вилијам, Кејт Мидлтон и другите членови на кралското семејство за …

Меган и Хари му се придружија на кралското семејство за да го пречекаат ковчегот на кралицата Елизабета Прочитај повеќе »

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет

По смртта на кралицата дојде до промена на британскиот престол, па децата на Хари и Меган станаа принц и принцеза. Арчи Маунтбатен-Виндзор ја доби кралската титула …

По смртта на кралицата, децата на Хари и Меган станаа принц Арчи и принцеза Лилибет Прочитај повеќе »