проблеми

Солта, црниот пипер и лимонот можат да ги решат овие девет проблеми подобро од кој било лек

Црниот пипер, солта и лимонот можат да се користат како лек. Всушност, многу луѓе ги користат овие состојки во лечење на секојдневните тегоби. Другиот начин …

Солта, црниот пипер и лимонот можат да ги решат овие девет проблеми подобро од кој било лек Прочитај повеќе »

Маските на Вевчанскиот карневал говорат за општествените проблеми

Традиционалниот Вевчански карневал ќе се одржува од 12 до 14 јануари. На карневалот во Вевчани ќе настапат групата „Фолтин“, Кирил Џајковски, „Џамбо Анѓушев оркестар“ и фолк-пејачката Блага …

Маските на Вевчанскиот карневал говорат за општествените проблеми Прочитај повеќе »

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми

Михаил Литвак е еден од најпризнатите светски психолози на денешницата. Овие 20 совети, иако се кратки, ако навистина ги разберете и примените во животот, ќе …

20 совети од руски психолог – вака ќе ги решите сите ваши животни проблеми Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Го хранел магарето со леб, му ги покрил очите, па го СИЛУВАЛ – Од тогаш започнаа неговите маки

Тој призна дека имал секс со магаре и дека тоа го направил затоа што бил под влијание на марихуана. Маж од Арканзас е обвинет за …

(ВИДЕО) Го хранел магарето со леб, му ги покрил очите, па го СИЛУВАЛ – Од тогаш започнаа неговите маки Прочитај повеќе »