Почина Радован Радаковиќ, поранешен голман на Партизан

На 52-годишна возраст, по тешко боледување, почина поранешниот голман на Партизан, Радован Радаковиќ. На Радаковиќ пред две години му беше дијагностициран рак на желудникот, по …

Почина Радован Радаковиќ, поранешен голман на Партизан Прочитај повеќе »