роденден

Тупаници и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер

Легендарната пејачка и актерка Тина Тарнер го прославува својот 86-ти роденден. Во 1980-тите ја нарекуваа кралица на рокенролот, а нејзиниот живот беше полн со подеми …

Тупаници и клоци од првиот сопруг, дониран бубрег од вториот: животната приказна на Тина Тарнер Прочитај повеќе »

(Галерија) Со реплики од претстави и филмска музика Народниот театар Битола прослави 78 години постоење

Народниот театар Битола, со музичко сценската изведба „За нашиот театар“ на големата сцена „Благоја Стефановски – Баге“ прослави 78 години постоење. Претставата на ансамблот беше …

(Галерија) Со реплики од претстави и филмска музика Народниот театар Битола прослави 78 години постоење Прочитај повеќе »

(Видео) Констракта во парк со обожавателите и случајните минувачи прослави 44. роденден 

Српската пејачка Ана Ѓуриќ – Констракта во парк го прослави 44. роденден. Облечена во бело ги пречекала гостите, а потоа со фотографија и порака со …

(Видео) Констракта во парк со обожавателите и случајните минувачи прослави 44. роденден  Прочитај повеќе »

(Галерија) Цел џет-сет дојде кај Бијонсе на роденденска журка

Бијонсе го прослави 41.роденден во вила во Бел Ер и направи гламурозна забава со најпознатите ѕвезди, пејачи и актери. На роденденската журка била и популарната  ѕвезда …

(Галерија) Цел џет-сет дојде кај Бијонсе на роденденска журка Прочитај повеќе »

Меган Фокс и Машин Кели во костими од 80-тите на роденден кај Бијонсе

Меган Фокс и нејзиниот партнер Машин Ган Кели присуствуваа на роденденската забава организирана од поп дивата Бијонсе по повод нејзиниот 41. роденден. Бијонсе се погрижила …

Меган Фокс и Машин Кели во костими од 80-тите на роденден кај Бијонсе Прочитај повеќе »

(Видео) Во црвени бикини на јахта Селма Хајек го прослави 56. роденден

Холивудската актерка Селма Хајек го прослави 56. роденден во црвено бикини на јахта. „Среќен ми 56-ти роденден!!!“, напиша Хајек. < Хајек претходно во интервју изјавила …

(Видео) Во црвени бикини на јахта Селма Хајек го прослави 56. роденден Прочитај повеќе »

Шехерзад славеше роденден: Домашна журка за популарната турска актерка

Познатата турска актерка Бергузар Корел, позната по улогата на Шехерзада го прослави 40. роденден. Таа преку фотографии на социјалните мрежи сподели дел од роденденската прослава …

Шехерзад славеше роденден: Домашна журка за популарната турска актерка Прочитај повеќе »

(Галерија) Перо и Катарина се журкаа во Белград на роденден кај кошаркарот Богдан Богдановиќ

Српскиот кошаркар Богдан Богдановиќ го прослави 30. роденден во познатата белградска дискотека „Лафајет“, а на роденденот гостин беше и поранешниот македонски кошаркар Перо Антиќ, заедно …

(Галерија) Перо и Катарина се журкаа во Белград на роденден кај кошаркарот Богдан Богдановиќ Прочитај повеќе »

(Видео) Со лезбиски бакнежи Мадона го прослави 64. роденден

Поп-пејачката Мадона го прослави 64. роденден. Таа на социјалните мрежи сподели видео како танцува во сино-бел летен фустан додека ужива на одмор на Сицилија, Италија. Пејачката …

(Видео) Со лезбиски бакнежи Мадона го прослави 64. роденден Прочитај повеќе »

Мадона и синот Роко заедно ги прославија родендените на Сицилија

Поп-пејачката Мадона во моментов престојува на Сицилија, Италија, заедно со нејзиниот син Роко Ричи, каде ги прославија своите  родендени кои се само неколку дена разлика. …

Мадона и синот Роко заедно ги прославија родендените на Сицилија Прочитај повеќе »

Журка со огномет за 25. роденден на милионерката Кајли Џенер

Кајли Џенер го прослави својот 25. роденден во препознатлив стил за семејството Кардашијан – Џенер. За роденденденот Кајли одбрала тесен розев фустан со исто таква …

Журка со огномет за 25. роденден на милионерката Кајли Џенер Прочитај повеќе »

Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон објавија нов портрет на нивниот најстар син ден пред прославата на неговиот роденден. „Џорџ наполни 9 години“, стои на фотографијата …

Кејт Мидлтон го направи роденденскиот портрет на принцот Џорџ Прочитај повеќе »

Српскиот актер со улогата на Јури во серијата „Почудни нешта“ стана ѕвезда во Америка

Српскиот актер Никол Ѓуричко го прослави својот 48 роденден. Тој на својот Инстаграм профил објави две фотографии од неговото детството. Покрај фотографиите од најраните години, …

Српскиот актер со улогата на Јури во серијата „Почудни нешта“ стана ѕвезда во Америка Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ на сопругата за роденден и подари мајмун

Пејачката Сузана Јовановиќ откри дека сопругот Саша Поповиќ и подарил мајмун за роденден. Како што открила таа, мајмунот завршил во зоолошка градина бидејќи не се согласувале. …

Саша Поповиќ на сопругата за роденден и подари мајмун Прочитај повеќе »

(Фото) Со фотографии од детството Барак и Мишел Обама ѝ го честитаа роденденот на својата ќерка

Малија Обама, ќерката на поранешниот претседател на САД, Барак Обама, наполни 24 години. Барак и Мишел споделија пораки и фотографии на социјалните мрежи. Двојката Обама …

(Фото) Со фотографии од детството Барак и Мишел Обама ѝ го честитаа роденденот на својата ќерка Прочитај повеќе »

Хрватската естрада на 50. роденден кај Нина Бадриќ

Хрватската пејачката Нина Бадриќ го прослави својот 50-ти роденден во ресторан во Загреб. Таа се одлучила јубилејниот роденден да го прослави со голем стил со …

Хрватската естрада на 50. роденден кај Нина Бадриќ Прочитај повеќе »

(Галерија) Клои Кардашијан го прослави 38. роденден со ќерка си

Клои Крадашијан го прослави својот 38. роденден со четиригодишната ќерка Тру Томсон. Кардашијан сподели фотографии на социјалните мрежи од прославата, облечени и двете во розови …

(Галерија) Клои Кардашијан го прослави 38. роденден со ќерка си Прочитај повеќе »

(Галерија) Ким Кардашјан ѝ организира луксузно кампување на ќерката Норт за роденденот

Норт Вест, најстарата ќерка на Ким Кардашјан, која ја има со раперот Канје Вест, наполни девет години. Ким за нејзиниот роденден се погрижила и ѝ …

(Галерија) Ким Кардашјан ѝ организира луксузно кампување на ќерката Норт за роденденот Прочитај повеќе »

Синот на Лука Модриќ во дрес на Реал Мадрид славеше роденден

Синот на фудбалерот Лука Модрич го прослави 12. роденден. Хрватскиот фудбалски репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид, објави фотографии од роденденската забава на Иван. Тој …

Синот на Лука Модриќ во дрес на Реал Мадрид славеше роденден Прочитај повеќе »

Ролинг Стоунс се журкаа до пет наутро во Мадрид за роденденот на Рони Вуд

Членовите на групата Ролинг Стоунс му приредија роденденска забава на гитаристот Рони Вуд во Мадрид. Тој наполни 75 години на денот кога рокерите се вратија …

Ролинг Стоунс се журкаа до пет наутро во Мадрид за роденденот на Рони Вуд Прочитај повеќе »

Scroll to Top