рокфелер

(Видео) Најтврдоглавите сопственици на имоти одбивале да се преселат иако им нуделе милиони

Голем број сопственици на куќи и згради одбивале да ги продадат своите земјишта и имоти иако им биле давани од државата милиони долари и по …

(Видео) Најтврдоглавите сопственици на имоти одбивале да се преселат иако им нуделе милиони Прочитај повеќе »

(Видео) Украсена новогодишната елка во Њујорк

Денеска градските власти ја украсија новогодишната елка во центарот на Њујорк. Граѓаните почнаа со подготовките на Божиќните празници, а во центарот на градот Рокфелер беше …

(Видео) Украсена новогодишната елка во Њујорк Прочитај повеќе »

Од само една продажба на имотот на Рокфелер заработени 832 милиона долари

Дваесет и два светски рекорда се поставени на аукција во Њујорк во петокот вклучувајќи и 832 милиона вкупни приходи од само една продажба на приватните …

Од само една продажба на имотот на Рокфелер заработени 832 милиона долари Прочитај повеќе »

Рокфелер: Ако сакаме да го уништиме исламот, треба да почнеме од Турција

Изјавите на „филантропот“ Давид Рокфелер, еврејски банкар и претприемач  од Америка, кои всушност претставуваат историски факти, повеќе или помалку ги знаеме сите. Во неговото интервју …

Рокфелер: Ако сакаме да го уништиме исламот, треба да почнеме од Турција Прочитај повеќе »

Scroll to Top