саша поповиќ

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“

Првиот човек на „Ѕвездите на Гранд“, Саша Поповиќ, откри која емисија досега им била најгледана. Музичкото шоу со години руши рекорди, а Поповиќ рече дека …

Саша Поповиќ откри која е најгледана емисија во „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“

Пејачката Јелена Карлеуша му порача на Саша Поповиќ дека рејтингот на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ е паднат и дека наскоро ќе биде тужен од …

Карлеуша рече дека Поповиќ ќе биде тужен за падот на рејтингот и слабата гледаност на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената

Пејачот Ерол Јакуповски од Македонија настапи во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ја испеа „Још је не заборављам“, од Бане Мојичевиќ и за брзо ја …

Македонецот Ерол Јакуповски во „Ѕвездите на Гранд“ дојде со пиштол, па Саша Поповиќ му рече да ја напушти сцената Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ му покажа среден прст на Саша Поповиќ

Откако ја навреди во живо во емисија, Марија Шерифовиќ му покажа среден прст на Саша Поповиќ. Немилиот настан се случил по настапот на Јасмин Алијевски, …

Марија Шерифовиќ му покажа среден прст на Саша Поповиќ Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ: Ме китеа со пари, на свадби заработував бакшиш од 15.000 евра

Саша Поповиќ открива дека во неговата музика кариера како хармоникаш го заработил најголемиот бакшиш од 15.000 евра. Тој беше дел од бендот „Слатки Грех“ кој …

Саша Поповиќ: Ме китеа со пари, на свадби заработував бакшиш од 15.000 евра Прочитај повеќе »

(Фото) Саша Поповиќ дојде на снимање со „порше“ од 180.000 евра

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, дојде на снимањето со ново „порше“ од 180.000 евра. Со новиот автомобил дојде во студиото во Кошутњак. Извор близок до …

(Фото) Саша Поповиќ дојде на снимање со „порше“ од 180.000 евра Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ на сопругата за роденден и подари мајмун

Пејачката Сузана Јовановиќ откри дека сопругот Саша Поповиќ и подарил мајмун за роденден. Како што открила таа, мајмунот завршил во зоолошка градина бидејќи не се согласувале. …

Саша Поповиќ на сопругата за роденден и подари мајмун Прочитај повеќе »

Синот на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ од свадбата заработи 100.000 евра

Синот на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ, Даниел, од свадбата која ја направи неодамна, заработил 100.000 евра, пренесоа српските медиуми. Семејството рече дека не очекувале …

Синот на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ од свадбата заработи 100.000 евра Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ заминува за Хрватска, неизвесно е дали ќе остане во „Гранд“

На Саша Поповиќ му истекува договорот со „Гранд продукција“, па неизвесно е дали ќе продложи во жирито. Иако сеуште нема официјална информација од продукцијата и …

Саша Поповиќ заминува за Хрватска, неизвесно е дали ќе остане во „Гранд“ Прочитај повеќе »

Мира Шкориќ ќе ја замени Ана Бекута во жирито на „Ѕвездите на Гранд“

Мира Шкориќ би можела да ја замени Ана Бекута во жирито во „Ѕвездите на Гранд“, пренесоа српслките медиуми. Откако Ана Бекута рече дека ќе се …

Мира Шкориќ ќе ја замени Ана Бекута во жирито на „Ѕвездите на Гранд“ Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ најави големи промени во „Ѕвездите на Гранд“ и подготви 100.000 евра за натпреварувачите

Саша Поповиќ синоќа најави големи промени во шоуто „Ѕвездите на Гранд“ и истакна дека сите финалисти ќе добијат големи награди. „Ова ќе биде тешко, затоа …

Саша Поповиќ најави големи промени во „Ѕвездите на Гранд“ и подготви 100.000 евра за натпреварувачите Прочитај повеќе »

Саша Поповиќ сакал да ја врати Вања Кнежевиќ во „Гранд“, пред да ги објави пораките

Директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, вели дека сакал да ја врати пејачката Вања Кнежевиќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“, откако таа беше дисквалификувана. Тој …

Саша Поповиќ сакал да ја врати Вања Кнежевиќ во „Гранд“, пред да ги објави пораките Прочитај повеќе »

(Фото) Извршителите не можеле да му ги запленат работите на Аца Лукас затоа што живеел во луксузниот пентхаус на Саша Поповиќ

Извршителите не можеле да му ги запленат работите на фолк-пејачот Аца Лукас, затоа што тој живеел во станот на директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, пренесуваат …

(Фото) Извршителите не можеле да му ги запленат работите на Аца Лукас затоа што живеел во луксузниот пентхаус на Саша Поповиќ Прочитај повеќе »

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера

Естрадни ѕвезди, кои имаат регистрирани фирми, се пријавија за финансиска помош поради кризата предизвикана од Ковид-19, а кои за три месеци изнесуваат 90.000 динари за …

Заработуваат по десетина илјади евра, а земаа помош од државата од 250 ера Прочитај повеќе »

Пејачите не заработуваат ништо од продажбата на цедиња, тајните договори на ѕвездите на „Гранд“

Од 2004 година, откако е емитувана првата сезона од најпопуларното музичко натпреварување „Ѕвездите на Гранд“, во јавноста се шпекулира за договорите кои ги потпишуваат финалистите …

Пејачите не заработуваат ништо од продажбата на цедиња, тајните договори на ѕвездите на „Гранд“ Прочитај повеќе »

Жика Јакшиќ: Саша Поповиќ ми го направи животот пекол

Популарниот српски водител Жика Јакшиќ изјави дека, Саша Поповиќ, му го направил животот пекол, откако, првиот човек на „Гранд“, јавно и самоиницијативно, без да се …

Жика Јакшиќ: Саша Поповиќ ми го направи животот пекол Прочитај повеќе »

По 22 години Поповиќ го напушти „Гранд Специјал“ среде сезона

По 22 години работа во „Гранд“, Саша Поповиќ за првпат го напушти снимањето на шоуто среде сезона и замина на Малдивите. Поповиќ замина на годишен …

По 22 години Поповиќ го напушти „Гранд Специјал“ среде сезона Прочитај повеќе »

Брена и Поповиќ за пет години заработиле 21.500.000 евра

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена и еден од сопствениците на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ во последните пет години се збогатиле за 21.500.000 евра. И покрај …

Брена и Поповиќ за пет години заработиле 21.500.000 евра Прочитај повеќе »