шест

(Видео) Мистериозна огнена топка прелета над шест американски држави

Метеор кој прелета над Мичиген предизвика земјотрес во тоа подрачје со јачина од два степена според Рихтеровата скала. Експертите наведуваат дека светлината што се појавила …

(Видео) Мистериозна огнена топка прелета над шест американски држави Прочитај повеќе »

Шест издавачи ја поседуваат целата литература, 9 компании храната, а 85 поединци половина од светското богатство

Ве уверуваат дека капитализмот е супер, дека демократијата е потребна за да се штити пазарот, за да се засилува конкуренцијата, дека таквиот систем е добар …

Шест издавачи ја поседуваат целата литература, 9 компании храната, а 85 поединци половина од светското богатство Прочитај повеќе »

Осумдесет и осумгодишна Германка осудена на шест месеци затвор поради негирање на холокаустот

Осумдесет и осумгодишната Германка Урсула Хавербек е осудена на шест месеци затвор само затоа што имала погрешно мислење. Судот во Берлин утврдил дека таа, која …

Осумдесет и осумгодишна Германка осудена на шест месеци затвор поради негирање на холокаустот Прочитај повеќе »

Шест тајни што се кријат далеку од очите на јавноста

Дури и најглупавата личност знае дека светот е под контрола на одредени поединци. Некои велат дека тоа се најбогатите семејства, а други дека се тоа …

Шест тајни што се кријат далеку од очите на јавноста Прочитај повеќе »

ШЕСТ ПРИЧИНИ поради кои секоја војна против Кина е осудена на пораз!

Кина е непобедлива, а постојат шест причини поради кои, секоја војна против Пекинг е осудена на пораз. Азискиот џин е во состојба да мобилизира 749.610.775 …

ШЕСТ ПРИЧИНИ поради кои секоја војна против Кина е осудена на пораз! Прочитај повеќе »

НАСА бара човек да ја брани планетата од Вонземјани – Плата се разбира е со шест цифри, а еве каде да аплицирате

Пријавата е отворена до 14 август. Научниците на американската Влада напорно работат за да ја заштитат јавноста. Во вселенската агенција, валдее голем страв од вонземјаните, …

НАСА бара човек да ја брани планетата од Вонземјани – Плата се разбира е со шест цифри, а еве каде да аплицирате Прочитај повеќе »

Шест фармацевски лекови кои веднаш ќе ви ГО ВЛОШАТ вашето здравје

Можете ли да погодите колку Американци земаат лекови на рецепт? Дали мислите еден на 20 или можеби 1 на 10? Или можеби помисливте еден на …

Шест фармацевски лекови кои веднаш ќе ви ГО ВЛОШАТ вашето здравје Прочитај повеќе »