Славко

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време. Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me …

Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“

Славко Калезиќ е еден од натпреварувачите во новата сезона на британскиот „X-фактор“. Четиричленото жири го сочинуваат пејачката Никол Шерцингер, Шерон Озборн, Луи Волш и музичкиот …

Славко ги шокира сите во британскиот „X-фактор“ Прочитај повеќе »

Scroll to Top