Славко со песната на Дејвид Гета воодушеви на британскиот „X-фактор“

Продолжува лудилото на британскиот „X-фактор“. Славко Калезиќ повторно предизвика воодушевување што ќе се прераскажува долго време.

dobivaj vesti na viber

Овој пат Славко ја изведе песната They Tell Me I’Am Bad Boy од Дејвид Гета и сите се воодушевија, особено Никол Шерцингер.

„Славко… дивјак, што да правам со тебе, ја соблеков јакната, се потам под пазувите“, изјави Никол, а другите членови на жирито ја гледаа зачудено. Во секој случај, Калезиќ мина во наредниот круг.

Гледајте го настапот на Славко:

Scroll to Top