сокол

(Видео) Сокол предвиде победа на Србија против Бразил на Светско првенство во Катар

Соколот Хари од белградската зоолошка градина предвидува победа на Србија во претстојниот натпревар што ќе го игра против Бразил на Светското првенство во Катар. Соколот …

(Видео) Сокол предвиде победа на Србија против Бразил на Светско првенство во Катар Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Почина легендарниот генерал, од „Падот на црниот сокол“

Прочуениот актер, режисер, сценарист почина на 74 годишна возраст.Легендарниот актер, режисер и сценарист, Сем Шепард, почина на, а како што пренесуваат странските медиуми, неговиот живот …

(ВИДЕО) Почина легендарниот генерал, од „Падот на црниот сокол“ Прочитај повеќе »