спаси

(видео) Кит спаси девојка од морски лав во Пацификот

Девојката Нен Наузер, која нуркала во океанските длабочини на Пацификот, била нападната од морски лав, а останала жива благодарение на огромен грбав кит, кој ја …

(видео) Кит спаси девојка од морски лав во Пацификот Прочитај повеќе »

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа

Кравата покажа дека има повеќе човечност отколку двете страшни личности што може да се забележат подолу во видеото. Кравата ги нападнала додека го спроведувале убиството …

(Видео) Крава спаси муслиманка, чие семејство сакало да ја убие поради честа Прочитај повеќе »

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини

Пред смртта, мајката на Милорад Улемек Легија, Наталија имала исповест за срспките медиуми каде го опишала односот со неговиот син.Таа тврела дека Милорад имал мека …

Исповед на мајката на Легија: Аркан го спаси мојот син од муџахедини Прочитај повеќе »

Песната „Деспасито„ ја спаси земјата од банкрот

Пред само два месеци гувернерот на Порторико, Рикардо Росело, прогласи банкрот на земјата со идеја да го реструктуира долгот од 70 милиони долари. Но, последните …

Песната „Деспасито„ ја спаси земјата од банкрот Прочитај повеќе »