Squid Game

Момче е осудено на смрт затоа што ја шверцувал Squid game во Северна Кореја, ќе му пресуди стрелачки вод како во серијата

Момче било осудено на смрт затоа што прошверцувал копија од популарната јужнокорејска серија Squid game во Северна Кореја. Ова е првпат некој да биде казнет …

Момче е осудено на смрт затоа што ја шверцувал Squid game во Северна Кореја, ќе му пресуди стрелачки вод како во серијата Прочитај повеќе »

(Видео) Не се збогатив, туку изгубив шест заби од стрес, се пожали творецот на популарната серија Squid Game

И покрај тоа што „Блумберг“ процени дека серијата Squid Game на „Нетфликс“ остварил добивка од 900 милиони долари, нејзиниот творец, Хванг Донг-Хук вели дека се …

(Видео) Не се збогатив, туку изгубив шест заби од стрес, се пожали творецот на популарната серија Squid Game Прочитај повеќе »

Пред 12 години никој не сакал да ја снима серијата Squid Game, денес вреди милиони

Повеќе од една деценија, корејскиот студија одбивале да ја Squid Game, која во последните неколку недели се вбројува во топ три најгледани серии на сите …

Пред 12 години никој не сакал да ја снима серијата Squid Game, денес вреди милиони Прочитај повеќе »

Scroll to Top