свадба

Ќерката на најбогатиот султан во светот се омажи за братучедот

Принцезата Азема, ќерка на султанот од Брунеи, неодамна се омажи за принцот Бахар. Татко ѝ е еден од најбогатите владетели во светот, има 12 деца, …

Ќерката на најбогатиот султан во светот се омажи за братучедот Прочитај повеќе »

Пијана невеста ги истепала мажот, кумот и свекрвата

33-годишна невеста во градот Арберг, Германија, кога се опијанила, почнала да ги тепа гостите на свадбата, пишуваат тамошните медиуми. Меѓу натепаните бил и младоженецот, кој, кога не …

Пијана невеста ги истепала мажот, кумот и свекрвата Прочитај повеќе »

Свадба во Белата куќа, Џо Бајден ќе ја мажи внуката

Се е подготвено за раскошна венчавка во американската Бела куќа. Внуката на претседателот Џо Бајден, Наоми Бајден и нејзиниот избраник Питер Нил ќе се венчаат …

Свадба во Белата куќа, Џо Бајден ќе ја мажи внуката Прочитај повеќе »

Традицијата кршење чинии на грчка свадба во ново време се замени со фрлање цвеќиња

Кршењето чинии на грчка свадба е долга традиција во оваа земја. Но до ден денес не е позната точната причина зошто се прави тоа. Секој …

Традицијата кршење чинии на грчка свадба во ново време се замени со фрлање цвеќиња Прочитај повеќе »

(Галерија) Синот на Иванов правеше свадба: се венча со седум попови, свиреше рок, па го развиори знамето од Кутлеш

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорге Иванов, вчеравечер правеше свадба со неговата сопруга Јана. Свадбата беше во познат скопски хотел. Оние кои биле, велат …

(Галерија) Синот на Иванов правеше свадба: се венча со седум попови, свиреше рок, па го развиори знамето од Кутлеш Прочитај повеќе »

Далматинец сè уште го отплаќа долгот од свадбата пред 17 години

Младоженец од Далмација направил свадба пред 17 години и сеуште го исплаќа долгот за веселбата. Бидејќи вечерата во износ од речиси 6 илјади евра никогаш …

Далматинец сè уште го отплаќа долгот од свадбата пред 17 години Прочитај повеќе »

Фолк-пејачката Даниела Темелковска го ожени синот, свекрвата највесела пееше песни од Северина

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти имало …

Фолк-пејачката Даниела Темелковска го ожени синот, свекрвата највесела пееше песни од Северина Прочитај повеќе »

(Видео) Ноле пееше на свадба кај брат му, па му лепеа пари ко да е најголема фолк ѕвезда

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е хит на социјалните мрежи додека на микрофон пее на свадбата кај неговиот брат. На свадбата пеел српскиот пејач Саша Ковачевиќ, …

(Видео) Ноле пееше на свадба кај брат му, па му лепеа пари ко да е најголема фолк ѕвезда Прочитај повеќе »

(Фото) Синот на Ѓоковиќ правеше шоу пред црква додека се венчаше неговиот чичко

Семејството Ѓоковиќ се собра во црквата Свети Марко по повод венчавката на најмладиот брат на Новак, Ѓорѓе, и Сашка Веселинов. Јелена и Новак дојдоа со …

(Фото) Синот на Ѓоковиќ правеше шоу пред црква додека се венчаше неговиот чичко Прочитај повеќе »

Најмалиот брат на Ѓоковиќ венчавка ќе прави во Белград, свадба во Портонови

Братот на Новак Ѓоковиќ, Ѓорѓе и неговата свршеница Сашка Веселинов наскоро ќе се венчаат. Свадбата ќе биде на две локации. Водителката и модна дизајнерка и …

Најмалиот брат на Ѓоковиќ венчавка ќе прави во Белград, свадба во Портонови Прочитај повеќе »

(Видео) Младоженец го удри гром на сопствената свадба во Кина

Младоженец загина од гром на сопствената свадба во провинцијата Јунан во Кина. Тој починал на лице место додека се фотографирал со својата свршеничка на популарното место …

(Видео) Младоженец го удри гром на сопствената свадба во Кина Прочитај повеќе »

(Видео) Младенци од Хрватска по венчавката се фрлија во море, по нив и сватовите

На социјалните мрежи се појави видео на кое штотуку венчани младенци скокаат во море. По венчавката која се одржала во Вир, Хрватска, каде биле единствениот пар …

(Видео) Младенци од Хрватска по венчавката се фрлија во море, по нив и сватовите Прочитај повеќе »

Младенци донираа школски прибор за детската амбасада „Меѓаши“

Деспина и Синиша млада брачна двојка на нивната свадба гостите наместо цвеќе донесоа училишен прибор, кој го донираа за Првата детска амбасада „Меѓаши“. Пакети со …

Младенци донираа школски прибор за детската амбасада „Меѓаши“ Прочитај повеќе »

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости

Братот на пејачката Лепа Брена, Фарук Јахиќ, го ожени својот син Един. Тој се ожени со неговата долгогодишна девојка Маја. За свадбата целото семејство Јахиќ …

(Видео) Брена направи џумбуш на свадба на внукот, со „Чик погоди“ крена на нозе и сватови и гости Прочитај повеќе »

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената венчавка поради натпревар, на негово место дојде неговиот брат

Новиот напаѓач на фудбалскиот клуб Малме, Мохамед Буја Туреј, ја пропушти сопствената венчавка за да дебитира за шведскиот клуб на натпреварот од квалификациите за Лига …

Фудбалер на Малме ја пропушти сопствената венчавка поради натпревар, на негово место дојде неговиот брат Прочитај повеќе »

(Галерија) Се омажи Зои Блаж со ракометарот Тадеј, на свадбата до сабајле невестата играше качена на тапан

Поранешната пејачка и мејкап-артист Зои Блаж, се омажи за словенечкиот ракометар Тадеј Матијасиќ. Зои место бела, носеше кремава венчаница која ја следеше линијата на телото, …

(Галерија) Се омажи Зои Блаж со ракометарот Тадеј, на свадбата до сабајле невестата играше качена на тапан Прочитај повеќе »

(Галерија) Се омажи водителката Елена Стефановска, смени два фустани, а Никола Роквиќ направи свадбарска фешта

Водителката и авторка на емисијата „Живот со стил“ Елена Стефановска, се омажи со Бојан Најдоски. Елена носеше бела венчаница со корсет и долг вел. По …

(Галерија) Се омажи водителката Елена Стефановска, смени два фустани, а Никола Роквиќ направи свадбарска фешта Прочитај повеќе »

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите

Џеди Осман, еден од најдобрите турски кошаркари, денес ќе се жени во родниот Охрид со турската актерка Ебру Сахин. Одморот помеѓу двете НБА-сезони ќе го …

(Видео) НБА-кошаркарот Џеди Осман денес ќе се венча во родниот Охрид за да им ја исполни желбата на своите родителите Прочитај повеќе »

(Видео) Бритни објави видео со интимни моменти од свадбата со Сем Асгари и напиша „Бајките се вистински“

Поп-ѕвездата Бритни Спирс објави емотивно видео од нејзината венчавка со Сем Асгари – еден ден откако парот се венча во нејзиниот дом во Лос Анџелес. …

(Видео) Бритни објави видео со интимни моменти од свадбата со Сем Асгари и напиша „Бајките се вистински“ Прочитај повеќе »

(Видео) Две чивави се венчаа, откако се запознаа на стоматолог

Две чивави се венчаа, откако се запознале на стоматолог. Свадбата за овој пар била организирана во импровизирана капела, на црвен тепих, а укрсите биле во …

(Видео) Две чивави се венчаа, откако се запознаа на стоматолог Прочитај повеќе »