теории

Девет најголеми теории на заговор кои се докажале како вистинити во 2017 година

2017 година ќе биде запаметена како година во која теоретичарите на заговор ги разоткрија лажните вести на мејнстрим медиумите. За да покажат колку работите се …

Девет најголеми теории на заговор кои се докажале како вистинити во 2017 година Прочитај повеќе »

Сите теории за апокалипса паѓаат во вода – Крајот на светот нема да се случи наскоро

Сите најави за крајот на светот се доста загрижувачки и не говорат за тоа кога точно ќе се случи, и поради што. Во последните неколку …

Сите теории за апокалипса паѓаат во вода – Крајот на светот нема да се случи наскоро Прочитај повеќе »

Бизарни теории за настанокот на пирамидите (кои не вклучуваат вонземјани)

Како древните Египјани ги граделе пирамидите, е загатка која со децении ги преокупирала научниците. Старите Египјани, ги изградиле за да ја стекнат стравопочитта од народите, …

Бизарни теории за настанокот на пирамидите (кои не вклучуваат вонземјани) Прочитај повеќе »

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин

Слободата на говорот и слободата на печатот во историјата, доколку Хилари Клинтон беше избрана за претседател на САД, ќе згаснеа целосно. Таа беше кандидат на …

Хилари Клинтон вети дека ќе ги згасне сите веб портали кои пишуваат за теории на заговор, бидејќи се поттикнати од Путин Прочитај повеќе »

(ФОТО) Се појавија нови теории поради кои тврдат дека Титаник никогаш не потонал

Само ретки историски настани добија толкаво внимание како потонувањето на Титаник. Дури и пред познатиот филм, вестите и приказните за оваа трагедија се пратени од …

(ФОТО) Се појавија нови теории поради кои тврдат дека Титаник никогаш не потонал Прочитај повеќе »

Девет теории за мистериозната смрт на Едгард Алан По

До денес никој не е сосема сигурен како починал славниот писател. Прочуениот писател последен пат е виден во јавноста на 3 октомври 1849 година, во …

Девет теории за мистериозната смрт на Едгард Алан По Прочитај повеќе »

Scroll to Top