тоше проески

(Видео) Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“

Тоше Проески беше редовен гостин на музичката манифестација „Златна Бубамара“. Во неговата огромна колекција награди имаше и неколку златни бубамари, добиени во категоријата за најдобар …

(Видео) Сите настапи на Тоше на „Златна бубамара“ Прочитај повеќе »

Слушнете дел од „Light the flame“ досега необјавена песна на Тоше Проески

На 5-ти октомври годинава по 10-ти пат на плоштадот Македонија ќе се одржи настанот „Ѕвездено небо на Тоше“. На настанот кој се одржува традиционално јавноста …

Слушнете дел од „Light the flame“ досега необјавена песна на Тоше Проески Прочитај повеќе »

„Ѕвездено небо“ за Тоше Проески и промоција на нова песна

И оваа година фан-клубот и Фондацијата „Тоше Проески“ ќе го организираат музичкиот хепенинг „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ каде што ќе …

„Ѕвездено небо“ за Тоше Проески и промоција на нова песна Прочитај повеќе »

СОЛЗИ САМИ ТЕЧАТ: Еве како изгледа денеска домот на Тоше Проески во Крушево

Годините менинуваат, но тагата за замунувањето на нашата најголема легенда никако да стивне. Неговото спомен обележје и ден денес го посетуваат илјадници луѓе, особено млади …

СОЛЗИ САМИ ТЕЧАТ: Еве како изгледа денеска домот на Тоше Проески во Крушево Прочитај повеќе »

Scroll to Top