тоше проески

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане

Јане Велковски (11) кој боледува од спинална мускулна атрофија, вчера на стадионот „Тоше Проески“ за време на тренингот на македонските и полските фудбалски репрезентативци се …

(Фото) Пандев и Левандовски измамија насмевки кај малиот Јане Прочитај повеќе »

(Галерија) Во дресови на Вардар се пеат хитовите на Стинг, градот буден слави во ноќта

По големата прослава на плоштад, голем број граѓани ја продолжија победничката атмосфера кон стадионот „Тоше Проески“ да го проследат концертот на Стинг. Вистиската еуфорија започна …

(Галерија) Во дресови на Вардар се пеат хитовите на Стинг, градот буден слави во ноќта Прочитај повеќе »

Сестрата Дора направи роденденската торта на Тоше

Дора Ристеска, сестрата на починатата поп-ѕвезда Тоше Проески, денеска со торта го одбележа денот на неговото раѓање, 25 јануари. Таа на Инстаграм објави слика од …

Сестрата Дора направи роденденската торта на Тоше Прочитај повеќе »

Тајното место на Тоше и денес ги собра фановите од регионот

Денеска во Крушево со повеќе музички манифестации ќе биде одбележан денот на раѓањето на македонската музичка ѕвезда Тоше Проески. Речиси од цел Балкан пристигнаа неговите …

Тајното место на Тоше и денес ги собра фановите од регионот Прочитај повеќе »

„Ребека, те болат ли штиклите?“, познатите раскажуваат случки со Тоше  

Фановите на поп-ѕвездата Тоше Проески денес го прославуваат денот на неговото раѓање, 25 јануари. И единаесет години по неговата смрт, тие од сите страни на …

„Ребека, те болат ли штиклите?“, познатите раскажуваат случки со Тоше   Прочитај повеќе »

Марија Шерифовиќ требала да сними песна со Тоше

Српската пејачка Марија Шерифовиќ во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ откри дека сакала да сними песна заедно со Тоше Проески. Откако Јелена Карлеуша искоментирала дека талентот …

Марија Шерифовиќ требала да сними песна со Тоше Прочитај повеќе »

(Видео) Тајното место на Тоше ја раскажа љубовта, ги оживеа сеќавањата

Завчера беше промовиран спотот на починатата поп-ѕвезда Тоше Проески, „Тајно место“ (Secret Place). Кадрите се снимени во неговото родно место Крушево, а видеото буди емоции …

(Видео) Тајното место на Тоше ја раскажа љубовта, ги оживеа сеќавањата Прочитај повеќе »

(Видео) Ѕвезденото небо и вечерва свети за Тоше, емоции и солзи на концертот во Скопје

Со песната „Игри без граници“, пуштена на видео-бим, со многу емоции, насмевки и солзи, почна вечерашниот концерт во чест на Тоше Проески. Фановите во еден …

(Видео) Ѕвезденото небо и вечерва свети за Тоше, емоции и солзи на концертот во Скопје Прочитај повеќе »

Денис Димоски навреден, организаторите не го поканија да пее на концертот на Тоше

Денис Димоски, пејачот кој ја играше главната машка улога во мјузиклот „Тајно моја“, посветен на Тоше Проески, не е поканет да пее на концертот посветен …

Денис Димоски навреден, организаторите не го поканија да пее на концертот на Тоше Прочитај повеќе »

(Видео) Внукот на Тоше денеска ја промовира првата песна

Внукот на Тоше Проески, Кристијан Ристески, денеска ја промовира својата прва песна We are blood, со што ја започнува и својата музичка кариера на македонската …

(Видео) Внукот на Тоше денеска ја промовира првата песна Прочитај повеќе »

Антониа Гиговска: На сон ми дојде Тоше ноќта пред да победам

Младата пејачка Антониа Гиговска е победничка на годинашниот „Макфест“. Но, публиката ја памети и по мјузикалот „Тајно моја“, посветен на поп-ѕвездата Тоше Проески во кој …

Антониа Гиговска: На сон ми дојде Тоше ноќта пред да победам Прочитај повеќе »

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше

Албумот со необјавени песни од Тоше Проески, Secret place, ќе се промовира на 13 октомври, соопшти Фондацијата „Тоше Проески“. Албумот е изработен во студиото на англискиот …

Во октомври концерт и албум со нови песни од Тоше Прочитај повеќе »

(Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше

Поп-ѕвездата Тоше Проески, кој загина пред 10 години, во Хрватска, често ги пееше најпознатите хитови од Балканот. Меѓу нив и безвременската „Магдалена“ на Оливер Драгојевиќ. …

(Видео) „Магдалена“ на Оливер во стилот на Тоше Прочитај повеќе »

(ВИДЕО) Цетински на концертот во Белград му одаде почит на Тоше

Хрватската поп-ѕвезда Тони Цетински, за време на концертот во Сава ценатрот во Белград, не забори публиката да ја посети на Тоше Проески. За време на …

(ВИДЕО) Цетински на концертот во Белград му одаде почит на Тоше Прочитај повеќе »

10 милиони денари за спомен-обележјето на Тоше Проески

Владата на седницата донела одлука да се гради спомен-обележје на Тоше Проески на неговото вечно почивалиште во Крушево. За оваа намена се одвоени 10 милиони …

10 милиони денари за спомен-обележјето на Тоше Проески Прочитај повеќе »

Scroll to Top