Троја

По тешката битка со ракот, почина Волфган Петерсен, режисерот на „Подморница“ и „Троја“

Познатиот германски режисер, Волфганг Петерсен, почина на 81 година. Неговата сопруга Мариа рече дека починал во петокот од рак на панкреасот. Последните моменти ги минал …

По тешката битка со ракот, почина Волфган Петерсен, режисерот на „Подморница“ и „Троја“ Прочитај повеќе »

Археолози од Турција пронашле остатоци од тројанскиот коњ

Археолози кои вршат ископувања во Турција, на местото на историскиот град Троја, на брдата на Хисарлика, откриле голема древна конструкција за која веруваат дека претставува …

Археолози од Турција пронашле остатоци од тројанскиот коњ Прочитај повеќе »

Scroll to Top