Владимир Кличко

Бившата на Кличко четири години ја нема видено ќерка си, ѝ ја зел и ја однел во Украина, а никогаш не ѝ ја врати

Актерката Хајден Панетиери во новата епизода на шоуто Red Table Talk раскажа дека веќе четири години не ја има видено ќерка си Каја. На почетокот …

Бившата на Кличко четири години ја нема видено ќерка си, ѝ ја зел и ја однел во Украина, а никогаш не ѝ ја врати Прочитај повеќе »

Бившата на Кличко зборуваше за зависноста, таа ме уништи и ќерка ми морав да ја пратам кај татко ѝ

Бившата свршеница на боксерот Владимир Кличко, актерката Хајден Пенетиер, за првпат отворено зборуваше за зависноста. Со години се борела со неа и со постпородителната депресија, …

Бившата на Кличко зборуваше за зависноста, таа ме уништи и ќерка ми морав да ја пратам кај татко ѝ Прочитај повеќе »

Кличко им се заблагодари на членовите на „Ред хот чили пеперс“ за поддршката на Украина

Украинскиот боксер Владимир Кличко, им се заблагодари на членовите од групата „Ред Хот Чили Пеперс“ за поддршката која ја дадоа за Украина во војната против …

Кличко им се заблагодари на членовите на „Ред хот чили пеперс“ за поддршката на Украина Прочитај повеќе »

(Видео) „Не можам само да седам и да гледам што се случува“, поранешната свршеница на Владимир Кличко собира донации за Украина

Поранешната свршеница на украинскиот боксер Владимир Кличко, Хајден Панетиери, рече дека не можела мирно да седи и да гледа што се случува во Украина, па затоа …

(Видео) „Не можам само да седам и да гледам што се случува“, поранешната свршеница на Владимир Кличко собира донации за Украина Прочитај повеќе »

Би-би-си: Путин испраќа 400 платеници од Африка да ги убијат браќата Кличко

Рускиот претседател Владимир Путин испратил елита од 400 платеници од Африка во Украина за да ги убие познатите браќа Владимир и Виталиј Кличко. Платеници имаат …

Би-би-си: Путин испраќа 400 платеници од Африка да ги убијат браќата Кличко Прочитај повеќе »

Поранешната на Кличко го обвини новиот дечко дека ја истепал

Американската актерка Хајден Панетиери, позната по улогата во серијата „Нешвил“ и поранешна девојка на украинскиот боксер Владимир Кличко, го обвини својот дечко Брајан Хикерсон, за …

Поранешната на Кличко го обвини новиот дечко дека ја истепал Прочитај повеќе »