Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе …

Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи Прочитај повеќе »