Метеоролозите најавуваат огромна промена – следуваат обилни врнежи

By

Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност по одделни котлини. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од западен и северозападен правец. Температурата ќе се движи од четири до девет, а дневната 12 до 18 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно со појава на утринска магла и ниска облачност. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб ветер од северозападен правец. Температурата ќе се движи од седум до 15 степени.

В петок ќе има преодно стабилизирање на времето, по одделни котлини со појава на утринска магла и ниска облачност. Од сабота следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а ќе дува и умерен јужен ветер. Повеќе врнежи се очекуваат во почетокот на наредната седмица.

 

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Black Clover (Dub)

My Hero Academia Season 3 (Dub)

ANIMEFLIX Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 8

ANIMEFLIX One-Punch Man Episode 5

ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)