закон

(ФОТО) Летувањето во поранешна Југославија беше закон!

За сите носталгичари, поранешна Југославија е неисцрпната тема.  До одењето на море има уште време, ама еве малку потсетување за сите кои го живее убавото …

(ФОТО) Летувањето во поранешна Југославија беше закон! Прочитај повеќе »

Хрватските пратеници изгласаа закон за труење на народот со ГМО

Амандманот за спречување ГМО производите да стигнат на пазарот во Хрватска не мина меѓу пратениците на хрватскиот парламент. Минатата недела собранискиот состав одлучи да нема …

Хрватските пратеници изгласаа закон за труење на народот со ГМО Прочитај повеќе »

Scroll to Top