Западот

Српски пратеник: Западот нѐ труе со отрови што ги прскаат на небото со авиони

Пратеникот на Српската радикална партија, Јово Остоиќ, на седница на општинскиот одбор за просторно планирање, инфраструктура и телекомуникација изнесе тврдења дека западните земји го трујат …

Српски пратеник: Западот нѐ труе со отрови што ги прскаат на небото со авиони Прочитај повеќе »

Бог ја напушти Америка, сè повеќе атеисти на Западот

Седум од десет Американци себеси се сметаат за христијани. Ова само потврдува дека полека исчезнува христијанската самоидентификација, а ваквиот тренд најмногу се забележува кај младите. …

Бог ја напушти Америка, сè повеќе атеисти на Западот Прочитај повеќе »

Кина и Русија го покоруваат Западот благодарение на суштества од вселената

Кина и Русија ќе ги покорат западните сили поради технологијата што им ја дале вонземјаните, тврди уредникот на списанието „Нексус“, Данкан Роудс. Во текстот се …

Кина и Русија го покоруваат Западот благодарение на суштества од вселената Прочитај повеќе »

ЗАПАДОТ ВО ШОК! – Исламската држава полека конечно исчезнува

ДЕБЛОКАДАТА НА ДЕИР-ЕЗ-ЗОРА Е ТРИУМФ НА СИРИСКАТА ВОЈСКА, НА РУСКОТО ВОЗДУХОПЛОВСТВО И ВОЕНИТЕ ИНСТРУКТОРИ. Деблокадата Деир-ез-Зора е вистински триумф на сириската војска воените инструктори од …

ЗАПАДОТ ВО ШОК! – Исламската држава полека конечно исчезнува Прочитај повеќе »

Путин вети дека ќе ја уништи финансиската доминација на Западот врз светот

Претседателот Путин го возврати ударот за финансиската доминација на западните елити заканувајќи се дека ќе ја уништи глобалната финансиска и трговска хегемонија која ја води …

Путин вети дека ќе ја уништи финансиската доминација на Западот врз светот Прочитај повеќе »

Што се случува во кампот Бондстил на Косово? – Путин бил невин, а Западот се однесува како банкротиран милијардер?

„Што се случува во кампот Бондстил на Косово? Тоа е една многу сериозна огромна воена инсталација“, додаде Стоун… Славниот американски режисер Оливер Стоун и автор …

Што се случува во кампот Бондстил на Косово? – Путин бил невин, а Западот се однесува како банкротиран милијардер? Прочитај повеќе »

Scroll to Top