Момче ја запроси девојката на избори во Турција

Во Турција се одржа вториот круг од претседателските избори, а на избирачкото место во главниот град Анкара дечко ја запроси девојката. Мехмет Емин Озбеј, пред …

Момче ја запроси девојката на избори во Турција Прочитај повеќе »